Gegroet onwetenden (ja veel onzin in dit topic) , hierbij mijn commentaar
De Britse oliemaatschappij BP heeft onderzoek gedaan naar de hoeveelheid olie en gas, de resultaten van het onderzoek waren; we hebben nog 40 jaar aardolie en 60 jaar aardgas.
Bron: NOS Teletekst
Leuk maar resource/production ratio's. Oftewel we hebben een reserve schatting van 1100 GB (ja SCHATTING, OPEC landen geven zelf hun eigen reserves op zonder onafhankelijke outsider check, zoek maar s op spurious reserve revisions via google)
1100 GB / 27 GB = 40 jaar
Newsflash: Olievelden pieken in productie, ook op land en wereldschaal, dat getal houd van 40 jaar heeft dus totaal geen waarde.
Jaja...en rapport van BP zal niet de groeiende vraag meenemen....lopen inderdaad allemaal mensen die nix van economie begrijpen.....geloof ik dus niet.....
Nope er zit geen groeiende vraag in, dat getal van 40 jaar is een RESOURCE/PRODUCTION ratio! en dan dus huidige productie zonder vraag groei en dus productie groei
Ze zijn nu met technieken bezig om de resterende helft naar boven te pompen......dat betekent dus dat dat je de gegevens van BP mag verdubbelen misschien zelfs verdriedubbelen.....nl;
Ehm we halen nu zo'n 30% a 40% in de huidige velden, dit met primary,secundary en tertiary technieken. de zeeeer optimische inschatting van shell is dat ze in de loop der TIENTALLEN jaren misschien wel 60% zouden kunnen gaan halen (Jeroen van de Veer - September 2004)
denk wel dat tegen die tijd waterstof beschikbaar zal zijn.....so don´t panic....
Waterstof is een energieDRAGER geen energieBRON (je moet het PRODUCEREN, oftewel kost energie)
Weleen leuke thread dit......even een reactie op amerika en z´n "toekomstige oliecrisis"....amerika heeft over de afgelopen 50 jaar dusdanige hoeveelheden olie op verschillende plekken opgeslagen dat het nog wel 300 jaar vooruit kan..
Bla bla bla zie post Black Gold, totale onzin wat je hier neerzet
Als de olie schaars wordt:
betekend dit dat de olie duur wordt? (dus aandelen van koninklijke olie kopen)
Of betekend dit dat de economie instort? (dus geen aandelen kopen!)
De olie wordt duur en de economie stort in. De verwachting van een Wall Street firm (heb gegevens niet zo bij de hand) is dat Shell zijn olieproductie in 2009 piekt.
Ik denk dat duurzame energie al op tijd is. Windmolens zijn inmiddels zeer betrouwbaar en zeer snel (half jaar) inzetbaar. De industrie is instaat om de productie zeer snel op te voeren. Indien nodig ieder half jaar een verdubbeling. Dit zelfde geld voor zonne collectoren en zonne cellen. In nood gevallen, als de regeringen er achter zouden staan, zou dit alles nog veel sneller kunnen. Huizen die voor 100% op duurzamen energie draaien betaan inmiddels al. Dit miljoenen keren nadoen lijkt mij niet moeilijk. Dit alles is natuurlijk wel een kwestie van veel geld. De rijke landen kunnen zich dit wel veroorloven maar de arme zullen er echt problemen mee krijgen. Op lange termijn zal het een zegen blijken voor iedereen, arm en rijk.
a. onshore windmolens zijn redelijk betrouwbaar, de Energy Payback time is inderdaad vrij laag. Ze leveren alleen niet zo heel veel energie.
Wat is veel sneller? van 0.01% in zonnepanelen en 0.3% in windmolens naar 15% van het energieverbruik in 10 jaar? in 20 jaar? in 30 jaar? in 50 jaar?
Je gaat uit van ieder halfjaar een verdubbeling (huge investment, niet realistisch we halen nu zo'n 10% en dat is al een enorme hoeveelheid, daarnast exponentieel dus totaal onzinnig) Misschien een gemiddeld stijging van 20-30% de eerste paar jaar waarna het afdaalt naar 10% vervolgens naar 5% etc.. (exponentieel remember)
Windmolens hebben een maximum grid capaciteit (15% is de inschatting) dit omdat ze geen constante stabiele stroom leveren.
Wat jij net zegt is dat we binnen afzienbare tijd een zonne/windpark ten grootte van een aantal europese landen de grond uit stampen (bij huidige efficienties, en kom asjeblieft niet aan met die sahara plannen als je ook niet gekeken hebt naar de enorme transmissieverliezen)
Een algemene reactie.
Wie de geschiedenis van de afgelopen 50 jaar over dit onderwerp kent, weet dat de hudige p(an)iek-theorieën over oliereserves een herhaling van het verleden zijn. Al vele malen is in de laatste decennia gewaarschuwd voor de eindigheid van de olie- (en gas-)reserves. Telkens is echter gebleken dat voldoende nieuwe voorraad werd ontdekt. Dit heeft te maken met tijd en ook met de steeds verder ontwikkelende exploiratietechnologie. Waarom het deze keer anders zou zijn zie ik niet.
Telkens is echter gebleken dat voldoende nieuwe voorraad werd ontdekt. Correctie je bedoelt reservebijstelling. Vanaf 1961 is de hoeveelheid nieuwe velden die ontdekt zijn Gepiekt. Vanaf 1981 consumeren we steeds meer olie dan in nieuwe velden ontdekt wordt. in 2004 consumeerden we 4x zoveel olie dan we ontdekten (inclusief diepwater).
Wat wel gebeurt is is dat de reserves elk jaar bijgesteld zijn. Inclusief de leuke OPEC bijstellingen... die niemand heeft kunnen verifieren en terwijl er niks nieuws ontdekt wordt. Heeft Saudi-Arabie 80 GB? 141 GB? 261 GB? nobody knows....
En er wordt ook niet minder gezocht, de aarde is letterlijk met allerlei apparatuur afgezocht. Nieuwe appatuur werkt niet zo goed als je alles al zo'n beetje afgezocht hebt. We zijn immers al in ontdekkingen gepiekt in 1961. De verwachting is dat we rond de 150 a 200 GB gaan vinden nog. We hebben zo'n 900 GB gebruikt en er is nog zo'n 1100 GB in voorraad + verwachtte ontdekkingen. Oftewel Global Midpoint of Depletion zou zo wel eens vrij rap kunnen vallen, binnen nu en een aantal jaren.
(Niet als je naar de USGS gaat kijken maar die gebruiken gemiddelde verwachtingen van een 5% kans en een 95% kanscijfer gebaseerd op amerikaanse ontdekkingstrends geextrapoleerd op de wereld dus dat acht ik niet erg betrouwbaar.)
Overigens werd M. King. Hubbert (geoloog voor shell) die de olieproductie piek van Amerika voor 1971 voorspelde in 1956 ook niet geloofd. Hij is tot 1971 niet serieus genomen. Toen piekte Amerika dat merktte ze zo ongeveer in 1973 en guess wat Hubbert had gelijk.
Een algemene reactie.
Alle technologie is in principe aanwezig voor wereldwijde energievoorziening door alternatieve energiebronnen (denk aan zonnepanelen). Het simpele feit echter dat olie en gas nog steeds zo goedkoop zijn, zorgt ervoor dat die alternatieve bronnen (nog) niet rendabel te maken zijn. Wanneer de prijzen daadwerkelijk de pan uit gaan rijzen, komen we een stap dichterbij alternatieve energie.
EROEI (energy return on energy invested), Het kost vrijwel geen energie om gas,kolen of olie te mijnen (over de tijd wel steeds meer ondertussen, moeilijkere reserves). Je hebt je energieinput onmiddelijk terug. Bij alle alternatieven duurt het minstens enige maanden tot enkele jaren voordat je quitte staat energetisch. Dit is dus niet direct en moet je meerekenen
Verder zijn alle alternatieve energiebronnen tot nu toe carbon based voor hun bouw (gas,kolen en olie).
Als de olieprijzen stijgen stijgt dus ook de productie van alternatieve bronnen. Of je het nou leuk vind of niet dat heet economie. Ja ze worden lichtelijk goedkoper, ja we zullen ze meer gaan bouwen. Kunnen ze olie en gas vervangen, NEE, niet bij huidige consumptie en groeitrends!