Neoweb.nl

Neoweb wetenschapsforum. Duurzame technologie en innovatieve wetenschappelijke onderwerpen. => biotechnologie, genetische manipulatie, medische biologie, biochemie, pharmacy, homeopathie => Topic started by: edwin on June 08, 2005, 12:38:50 PM

Title: bacterien/virussen en schimmels doden
Post by: edwin on June 08, 2005, 12:38:50 PM
Ik wil mijn zwembadwater steriliseren met behulp van magnetronstralen, zonder dat het water aan de kook gaat. Ik stel me voor een buis waardoor het water stroomt en rondgepompt wordt ??? en waar continue een magnetronstraling aanwezig is. Kunnen bacterien/schimmels en virussen hierdoor dusdanig beinvloed worden dat ze onschadelijk gemaakt worden? Zeg bij ca. 35 graden. Kunnen magnetronstralen uberhaupt bacterien dooden of vervormen?
Title: Re: bacterien/virussen en schimmels doden
Post by: Tim Homan on June 11, 2005, 11:48:04 PM
tja, doden met magnetronstraling moet wel lukken lijkt me (word magnetronstraling ook niet gebruikt in de levensmiddelenindustrie om potten groente te "steriliseren"?).

Alleen om zelf met magnetronstraling aan het knutselen te gaan lijkt me te ingewikkeld, onnodig en bovendien gevaarlijk. Een flinke dosis UV straling is immers al voldoende. En er zijn al jarenlang systemen op de markt die mbv. een UV kamer in combinatie met een filtersysteem vijverwater schoon houden... waarom probeer je niet zoiets als je op een goedkope manier je zwembad schoon wilt houden?