Neoweb.nl

Neoweb wetenschapsforum. Duurzame technologie en innovatieve wetenschappelijke onderwerpen. => Energie: zonnecellen, windenergie, kernfusie, biodiesel, biomassa, olie, waterstof, zeropoint => Topic started by: Digihans on April 02, 2007, 09:53:12 AM

Title: Google investeert in groene energie
Post by: Digihans on April 02, 2007, 09:53:12 AM
Google investeert in groene energie

Bron: Ars Technica & Tweakers.net

Google gaat de grootste bedrijfsmatige toepassing van zonne-energie van de VS voor zijn rekening nemen, met de uitrol van een 1,6MW-installatie die het gros van de gebouwen op de Google-campus zal beslaan.

 Het bedrijf waarschuwde eind 2005 dat oplopende energiekosten er op termijn voor kunnen zorgen dat de stroomprijs van een pc de aanschafkosten binnen de afschrijvingstermijn voorbijstreven. Met het doorgaans zonnige humeur van de Californische weergoden wil de zoekgigant deze mogelijkheid elimineren. Dankzij de grote campus met veel lage gebouwen, en de eigenschap van zonne-energie dat er op de dure piektijden 's middags meer stroom wordt gegenereerd, verwacht het bedrijf dat het de investering in slechts zeveneneenhalf jaar terug kan verdienen. Gewone stervelingen die zonnepanelen op hun huis monteren moeten doorgaans enkele decennia geduld hebben voordat het zover is. Googles installatie, die bestaat uit 9.212 Sharp-zonnemodulen met een vermogen van 208W per stuk, zal in tot dertig procent van de energiebehoeften van de campus kunnen voorzien.

Veel meer is niet over het project bekendgemaakt, maar het zoekbedrijf wilde nog wel kwijt dat het project enkel rendabel werd geacht dankzij subsidies en belastingvoordeel die Californië aan het inzetten van zonne-energie verbindt. Googles zonne-installatie zal de potentie hebben om duizend Californische huishoudens van stroom te voorzien. Het is onbekend wanneer het in werking zal treden.
Title: Re: Google investeert in groene energie
Post by: Digihans on November 28, 2007, 09:40:24 AM
Google stapt in milieuvriendelijke energie

Google heeft aangekondigd vanaf het komende jaar te werken aan projecten om energie op te wekken die goedkoper en milieuvriendelijker is dan elektriciteit die via kolenverbranding wordt geproduceerd.

Het project is 'Renewable Energy Cheaper than Coal' gedoopt, wat als RE<C wordt afgekort, en zal zich in eerste instantie vooral richten op onderzoek en ontwikkeling van bronnen als zonne- en windenergie en aardwarmte. Om het project een goede start te laten maken, zal Google er enkele miljoenen dollars in investeren, aldus medeoprichter Larry Page. Op termijn wil het bedrijf enkele honderden miljoenen dollars uittrekken voor projecten die zich bezighouden met de ontwikkeling van duurzame energiebronnen.

Het gaat Google niet primair om het voorzien in de energiebehoefte van de informatiegigant zelf, vertelt Page in een blogpost. Volgens de Google-voorman is het belangrijker dat Google op deze manier de ontwikkeling van groene energie-alternatieven een duw in de rug geeft, zodat de prijsconcurrentie met kolenenergie sneller kan worden aangaan. Hij heeft goede hoop dat het binnen enkele jaren zal lukken om een gigawatt uit duurzame energiebronnen op goedkopere wijze dan steenkool te produceren. Als dat eenmaal gelukt is, moet het grootschalig vervangen van traditionele, vervuilende energiebronnen ook in een hoger tempo uitgevoerd kunnen worden.

bron: Tweakers.net (http://tweakers.net/nieuws/50577/google-stapt-in-milieuvriendelijke-energie.html)

zie ook:
http://www.google.com/intl/en/press/pressrel/20071127_green.html
http://googleblog.blogspot.com/2007/11/towards-more-renewable-energy.html