Neoweb.nl

Slimme wasknijper voorspelt regen

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Robert

  • *****
  • 3.158
  • +269/-11
  • Gender: Male
  • Neoweb.nl: Als het nieuw is, zie je het op neoweb
Slimme wasknijper voorspelt regen
« on: September 08, 2005, 09:42:51 AM »
Slimme wasknijper voorspelt regen
 
bron:planet.nl
 
Een Britse student heeft een wasknijper ontworpen die een regenbui voelt aankomen.
Het is voor iedere huisvrouw een bekend fenomeen: heb je net de was buitenhangen, begint het te regenen. Ook de Britse techniekstudent Oliver MacCarthy had regelmatig met dit probleem te kampen. Nadat zijn wasgoed voor de zoveelste keer was natgeregend, was voor hem de maat vol: hij besloot dit huishoudelijke probleem met zijn studie te combineren. Voor zijn afstudeeropdracht ontwierp hij een 'slimme' wasknijper die blokkeert als er regen op komst is.

Luchtdruk
De speciale wasknijper bevat een censor waarmee veranderingen in de luchtdruk gemeten worden. Wanneer er binnen een half uur regen op komst is, worden er elektrische signalen naar de metalen strips op de uiteinden van de knijper gestuurd, waardoor die blokkeert en de was dus niet meer kan worden opgehangen.

Daarmee is natuurlijk niet het hele probleem meteen opgelost. De knijper kan namelijk niet voorkomen dat wasgoed die al eerder is opgehangen, toch natregent. Echter, een knijper die al wasgoed vasthoudt zal niet blokkeren wanneer het gaat regenen, waardoor de was alsnog naar binnen gehaald kan worden.

Doorweekt
MacCarthy is laatstejaars aan de Universiteit van Brunel, en hoopt met zijn frisse kijk op een huishoudelijk voorwerp te kunnen afstuderen. Hij kwam al snel op het idee van deze 'slimme' wasknijper vanwege zijn persoonlijke ervaring met natgeregde broeken. "Het is me iets te vaak gebeurd dat ik de was ophing en hem vijf minuten later helemaal doorweekt alweer naar binnen moest halen," zegt hij tegenover de Britse omroep BBC.

Paul Turnock, de ontwerpchef van de universiteit, is in elk geval zeer te spreken over de productie van de student. "Hij heeft op een slimme manier een veelgebruikt voorwerp herontworpen tot een intelligent en gebruiksvriendelijk product." Turnock heeft er het volste vertrouwen in dat de 'slimme wasknijper' in de toekomst in de winkel te verkijgen zal zijn.