Neoweb.nl

Anti-geluid voor luidruchtige pc's

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Digihans

  • *****
  • 1.792
  • +86/-8
  • Gender: Male
  • E=MC2
Anti-geluid voor luidruchtige pc's
« on: March 16, 2004, 11:51:09 AM »
Onderzoekers maken computer stiller met anti-geluid
Bron: KSL & tweakers

Twee onderzoekers van de Brigham Young University in Utah en de Penn State University hebben een manier gevonden om computers stiller te maken, zonder daarbij de bron van het geluid direct aan te pakken. Professor Scott Sommerfeldt en Kent Gee gebruiken voor hun systeem het principe van anti-geluid. Hierbij worden geluidsgolven geproduceerd die het geluid dat veroorzaakt wordt door draaiende fans als het ware uitdoven. Deze golven, met een gelijke amplitudo en een tegengestelde druk, worden richting de storende geluidsbron uitgezonden. Hierdoor ontstaat theoretisch stilte, in de praktijk van Sommerfeldt en Gee een aanzienlijke lawaaireductie.

Sommerfeldt kwam op het idee van het systeem, nadat hij alle apparatuur in zijn kamer had uitgeschakeld en ineens een geweldige rust ervaarde. Voor NASA had hij al eens meegedaan aan de ontwikkeling van stille motoren voor de lucht- en ruimtevaart. Samen met Gee bouwde hij een klein systeem dat bestond uit vier kleine luidsprekers, vier microfoontjes en een microprocessor en om een fan heen geplaatst moet worden. De microprocessor verwerkt de invoersignalen van de microfoons tot de juiste uitvoersignalen voor de luidsprekers. Volgens de onderzoekers is het enige wat overblijft het geluid van de lucht die door de fan stroomt. De kosten van het systeem zijn laag, zo'n twintig dollar.

Online Robert

  • *****
  • 3.158
  • +269/-11
  • Gender: Male
  • Neoweb.nl: Als het nieuw is, zie je het op neoweb
Re:Anti-geluid voor luidruchtige pc's
« Reply #1 on: March 16, 2004, 11:51:31 AM »
Kunnen ze de koelers weer groter en luidruchtiger maken!
En dus hetere processoren eronder
En dus meer power!  ;D

Offline harbosma

  • *****
  • 912
  • +160/-22
  • Gender: Male
  • Verleg de grenzen op Neoweb!
Re:Anti-geluid voor luidruchtige pc's
« Reply #2 on: March 17, 2004, 10:53:34 AM »
Waarom? Je hebt nu ook vloeistofkoeling voor de PC!  :P
"One small step for man, one giant leap for mankind"

Offline Swie_de_Zjambon

  • **
  • 58
  • +28/-21
  • Dit forum is het helemaal !
Re:Anti-geluid voor luidruchtige pc's
« Reply #3 on: March 17, 2004, 11:02:58 AM »
Word alleen je computer zo nat van, van die  emmers water  ;D

Offline bastheboss

  • *****
  • 409
  • +70/-16
  • Gender: Male
  • *360*
Re:Anti-geluid voor luidruchtige pc's
« Reply #4 on: March 17, 2004, 07:14:51 PM »
Je kan ook de kast om je computer weg laten dan koelt doe ook sneller af en je kan hem ook in een koelkast zetten koelt die ook af :P

Offline harbosma

  • *****
  • 912
  • +160/-22
  • Gender: Male
  • Verleg de grenzen op Neoweb!
Re:Anti-geluid voor luidruchtige pc's
« Reply #5 on: March 18, 2004, 11:18:08 AM »
Krijg je dan geen condensdruppels in je computer?

Lijkt mij linke soep  ;D
"One small step for man, one giant leap for mankind"