Neoweb.nl
Neoweb wetenschapsforum. Duurzame technologie en innovatieve wetenschappelijke onderwerpen. => Informatie Technologie, Telecommunicatie (ICT) en Electronica (Alles over de Digitale Revolutie) => Topic started by: Digihans on January 31, 2004, 11:23:25 AM
-
Waarom gaan we niet gezellig met een portable harddisk naar de videotheek? even via usb 2.0 aansluiten en binnen een poep en een zucht, heb je een complete DVD of film op je harddisk.
Na een dag of huurperiode moet je een batch bestandje aanclicken die de film verwijderd.
tuurlijk kun je de film in de tussentijd kopieren, maar dat is illegaal en daarom mag het niet.
Dat is hetzelfde als een DVD-rippen! Het is mogelijk maar mag niet! (Beeld en geluid kan altijd afgetapt worden, dus er bestaat geen kopieerbeveiliging!)
Ik vindt een filmpje dat via mijn computer wordt geprojecteerd door een beamer, met een lekker 7.1 surround setje echt niet verkeerd! Ook op die nieuwe plasma-tv's kun je gewoon je pc aansluiten.
De videotheek hoeft dan niet meer groter te zijn dan een pinautomaat, waar jezelf je usb inplugt!
Er komen geen krassen meer op je DVD's het scheelt enorm in materiaal (milieuvriendelijk enzo)
En ook de distributie (vrachtwagens vol met dvd's) productie en persen en bedrukken van DVD's etc. hoeft allemaal niet meer!
De films kunnen gedistributeerd worden via breedband tcp/ip naar de servers(film-download-punt)
Ook oude films, die normaal niet interessant zijn om in je videotheek op te nemen kun je als videotheek in je assortiment opnemen. Ook muziek, games en zelfs boeken en tv-programma's zouden allemaal op fysiek centrale download punten kunnen worden gedistributeerd.
pas op het moment dat breedband voor de massa echt breed wordt (10 GB in 5 minuten ofzo), wordt het een bedreiging voor bovenstaand systeem.
Ik denk dat dat pas over 3 jaar of nog langer het geval zou zijn, dus de komende 3 jaar is er genoeg ruimte om dit systeem winstgevend te exploiteren!
-
Je kan dan klanten binden, door ze een portable harddisk te geven!
-
Dan hoef je ook niet zo'n grote winkel te hebben 8), terwijl je toch alles hebt. Wat betreft veiligheid: je zou bestanden (films) zo kunnen voorprogrammeren dat ze automatisch na bv. een week worden verwijderd.
-
(Beeld en geluid kan altijd afgetapt worden, dus er bestaat geen kopieerbeveiliging!)
Een digitaal bestand kun je altijd kopieren (ook naar een cd). Als het bestand op een cd staat, kan het niet verwijderd worden.
Daarnaast worden alle nieuwe formaten binnen no-time gecracked, om ze terug te brengen naar de gangbare formaten zoals div-x, xvid, wma of mpeg.