Wat jij zegt snap ik wel.
Het gaat er mij om dat mensen 'Open-Source' software willen gebruiken.
Waarom? Heel simpel dit is beter voor de consument en de software.
Enkele redenen.
* Software is geen materie. Wanneer het eenmaal gemaakt is kan het oneindig gekopieerd worden. Zo kunnen de kosten laag gehouden worden. Goed voor de consument dus. Wat Microsoft voor hun product vraagt is belachelijk veel. En natuurlijk moet het bij gehouden worden, maar dat is het mooie aan open-source, iedereen kan bijdragen. (En dat gebeurt ook, zie Linux software)
* Dit valt een beetje terug op het eerste punt, omdat het open-source is worden bugs en beveiliging fouten snel gevonden. Ook is (veel gebruikt) software goed gedocumenteerd.
* Er kunnen geen monopolies ontstaan en toch goed geconcurreerd worden tussen service providers. Allemaal dankzij de genialiteit achter het GPL (General Public License), die niet het bedrijf beschermt die de code wil claimen maar de gebruiker. Dit is waarom open-source software niet samen met een bedrijf ten onder gaat. En waarom steeds meer gemeenten het gebruiken.
* Omdat, de source, open is. Ofwel je kan in de broncode kijken hoe iets gemaakt is. En weet je wat je in huis haalt. Een voorbeeld hiervan is dat China alleen open-source besturingssystemen gebruikt, een kwestie over vertrouwen.
De complete lijst kun je overigens in de link van mijn vorige post vinden. In het 'Linux Gebruikers Handleiding'.
Maar wat jij zegt is dat Linux te ingewikkeld is en een overvloed aan functionaliteit bied. Hier heb je me mee want je hebt helemaal gelijk. Maar dit wil nog niet zeggen dat je perse alle functionaliteit
moet gebruiken. Nee Linux alleen is zo functie arm dat je niet eens een shell hebt om commando's mee uit te voeren. Linux is eigenlijk niet groter dan een enkele mega byte. Ja het pas op een flopje

. Het is een kwestie van de juiste software bij elkaar zetten voor de juiste functionaliteit. Al samengestelde pakketten van Linux met software worden distributies genoemd afgekort als 'distro'. Dit is gelijk ook de rede waarom er zo veel Linux-distro's zijn.
Je zoek gewoon een pakket dat bij je past! We kunnen dus concluderen dat de gebruiker de hoeveelheid en wat voor functionaliteit zijn systeem bied zelf bepaald.
Maar omdat het samenstellen van systemen zo moeilijk is voor de gebruikers van deze tijd. Gaat Linux zich meer richten op gebruikersvriendelijkheid. Zie bijvoorbeeld Ubuntu die de goede kant uit gaat qua gebruikersvriendelijkheid.
Maar niet alleen Ubuntu is goed op weg, kijk bijvoorbeeld naar dit leuke project (dit is overigens geen distro maar software voor Linux):
http://www.xpde.com/.
De maker van deze software ziet ook dat Linux te veel functionaliteit heeft daarom is deze desktop zo gemaakt dat het niet meer functionaliteit bied dan Windows XP. En wil je meer dan kun je altijd nog naar Gnome of KDE overstappen. Dat zijn namelijk ook destop omgevingen.

Als je nu gaat zeggen dat er geen goede software voor Linux is zoals spelletjes, dan krijgen we het kip-ei verhaal. Omdat software voor de meest gebruikte os wordt gemaakt is er voor Windows natuurlijk veel meer software. maar Linux kan er ook wat van:
http://www.linux.org/apps/ 