Neoweb.nl

Neoweb wetenschapsforum. Duurzame technologie en innovatieve wetenschappelijke onderwerpen. => Huiswerk en Practica. Vragen over natuurkunde, scheikunde, biologie en wiskunde of statistiek (het Beta hoekje) => Natuurkunde => Topic started by: Compact on March 30, 2007, 12:28:38 PM

Title: 1 enkel foton uitzenden en waarnemen
Post by: Compact on March 30, 2007, 12:28:38 PM
Hoi, ik ben nieuw hier. :P

Ik ben niet echt slim, maar ik heb wel een rijke fantasie. :P
Dus ik vroeg me af, is het mogelijk om 1 enkel foton uit te zenden en waar te nemen met een apparaat? Het zou namelijk wel grappig zijn als je alle data die verzonden wordt in een computer (van bijv. het geheugen naar de processor) kan verzenden met licht. En als je het dan voor mekaar krijgt dat 1 foton voor 1 bit staat dan verbruikt het veel minder energie dan normaal (volgens mij) en is het ook veel sneller. :) (Licht is sowieso sneller dan stroom, dat weet ik ook wel, maar hoe minder fotonen je hoeft te verzenden hoe sneller, dacht ik)
Title: Re: 1 enkel foton uitzenden en waarnemen
Post by: Robert on September 11, 2007, 10:05:53 AM
Afgezien of het mogelijk is of niet; Je hoeft niet persé één foton uit te zenden en te detecteren. Er bestaan al compenten voor lichtcomputers.

Zie o.a. de Neoweb brainstorm over lichtcomputers: http://www.neoweb.nl/forum2/index.php/topic,1443.0.html

Of zoek hier eens op 'lichtcomputer'. Dan vind je nog meer topics.