Neoweb.nl

Hoe maak & programmeer je een robot met hoge AI?

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BeNe

Hoe maak & programmeer je een robot met hoge AI?
« on: February 01, 2005, 01:43:50 PM »
Basis mens-AI
------------------
moet kunnen zien (omgeving, personen die praten tegen elkaar en ai)
   360°camera (altijd de volledige 360° analyseren)
   interpreteren van visueel beeld (3d matrix opstellen ofzo)
   zien welke persoon tegen wie praat
   personen herkennen (gezicht, costuum, ...)
gehoor + richting geluidsgolven
alle zintuigen die een mens heeft + interpretering
taal kunnen in tekst omzetten (spraakherkenningssoftware)
Taal analyseren en linken met functies/taalreacties etc.
kunnen spreken (omgekeerde spraakherkenningssoftware)
   kunnen antwoorden
   kunnen een gesprek starten (door prioritair nieuws of cliché's ed)
Weten wat normaal is in welke omgeving
   Kijken hoe mensen reageren en in welke omstandigheden (vele verbanden mogelijk)
   Zelf ook zo reageren
Iedereens functie kennen (agent doet dit, bakker doet dat.....)
Alle apparaten (gsm, fietspomp..) kennen + gebruiken en andere stoffelijke zaken
plattegronden kennen + visueel herkennen
Een eigen mening/visie hebben van alles (de juiste & beste)
Alles leren wat geleerd wordt in het kleuter, lager en middelbaar & hoger onderwijs

Veel werk maar ieder mens heeft ook de meeste dingen moeten leren



Slimmere basis mens-AI
------------------
Instellen dat hij bepaalde handelingen kan onthouden (als je dat vraagt)
   en naabootsen (=goede werknemer)
In allerlei archieven data opzoeken
   enook dagelijks op nieuws-sites etc.
   alles linken aan elkaar en verbanden leggen
Een goede en efficiënte data-compressiemethode (zoals in onze hersenen een beetje)



Vanaf nu kan je beginnen denken aan echte AI, want nu heb je tenminste een "basis".
Vanaf nu pas heeft deze robot nut, en kan je er pas geld mee verdienen.
Voor dit moment moet dus redelijk wat geld geinvesteerd worden,
maar vanaf dan gaat het van een leien dakje (bv massaproductie serveersters, brandweermannen....)

tot zover mijn lampje

Offline vlieg

  • *
  • 9
  • +7/-0
  • Neoweb is Hét Technologie Forum!
Re: Hoe maak & programmeer je een robot met hoge AI?
« Reply #1 on: February 05, 2005, 07:03:56 PM »
Nou... kijk, je hebt gelijk natuurlijk. maar deze AI robot is een kopie van de mens! Heel goed natuurlijk.... om dit proberen na te maken! Dat is wat we allemaal willen, maar het punt is: DAT GAAT ZO MAKKELIJK NIET!

 :)

Ik verwijs je naar het volgende bericht:
http://www.neoweb.nl/forum2/index.php?topic=260.msg6291#msg6291


Offline Denton

  • *****
  • 444
  • +86/-9
  • Gender: Male
  • Who is talking about progress is a slow proces?
Re: Hoe maak & programmeer je een robot met hoge AI?
« Reply #2 on: March 02, 2005, 06:45:45 PM »
Ik denk dat je heel simpel moet beginnen: een ai zoals een baby: eentje die kan leren. vervolgens laat je een aantal ai's met elkaar spelen en zodoende leren. Er moet wel een "leraar" bij zitten die aangeeft wat goed en fout is.

Kortom, zorg ervoor dat zo'n ai kan leren en laat hem "opgroeien" al spelender wijs! (en dit hoeft echt geen 18 jaar te duren, maar dit duurt toch wel een paar jaar).

Je hebt dan een basis ai. Vanaf daar kun je hem verder dingen leren. Dingen zoals wiskunde is trouwens gewoon het invoeren van het boek en dan hem er mee laten experimenteren. Een leraar kan controleren of hij het goed doed, en zo kan zo'n vak (wiskunde tot en met de middelbare school) en anderen, zo geleerd worden.

Denton
This is my vision!

Offline Zachary

  • ***
  • 121
  • +10/-3
  • Gender: Male
  • Neoweb is Hét Technologie Forum!
Re: Hoe maak & programmeer je een robot met hoge AI?
« Reply #3 on: August 22, 2005, 02:27:58 AM »
Je hebt AI en robots... Deze 2 kun je combineren, maar AI is zelf lerende. Het is goed om alles tegenlijk te leren, het beste  hier in is net als bij mensen eerst een basis taal te leren en dan gelijderlijk aan andere dingen te leren, buiten het lopen en degelijke. Robots kunnen hierin heel goed gebruikt worden als proefkonijn of testobject. Veel exprimenteren die informatie stop je in een grote database, voor latere gebruik. Een andere groep houd zich heel sterk bezig met het ontwikkelen van zelflerende progamma, dat in een later stadium geimplamenteerd word in de hardwarerobot.

Dan krijg je deze formule: Hardware dat kan lopen, pakken van items, bukken of hurken en andere menselijke dingen. En dan de AIsoftware dat gecombineert wordt met de opgebouwde database in progammeren...

En dan het resultaat de eerste generatie menslike robot, dat meer zelfontwikkelend is. Dat is mijn idee en denkbeelding hierover, waar misschien nog wat mensen er wat aan toe te voegen hebben! Maar ik ben nieuwsgierig ernaar... ::)
Enjoy life! Maybe you live once...so don't screw up!!!

Offline BeNe

  • *
  • 28
  • +9/-0
  • Neoweb:Innovatie, Technologie, Duurzaamheid & Milieu
Re: Hoe maak & programmeer je een robot met hoge AI?
« Reply #4 on: September 01, 2006, 04:43:34 PM »
Ik begrijp wat je bedoelt met het "frame-probleem" maar ik denk niet dat er nog iets slimmers bestaat dan ons.
We kunnen gewoon bijna alles we moeten gewoon nog veel ontdekken en bedenken. Dat is een kwestie van tijd. Want hoe zijn we slim en zelfdenkend en creatief geworden? Volgens mij door allemaal simpele specifieke programmatjes in onze hersenen (zoals 3dbeeld interpreteren. zélf de domste dieren hebben dit) en door trial and error (en opgedane ervaring) de beste oplossing bedenken en zij die er beter in waren konden zich beter voortplanten (wet van darwin).
Ik zie niet in waarom er ergens in het heelal iets zou zijn die NOG slimmer zou zijn/ontstaan dan de slimsten onder ons (en WAT is nog slimmer? meer iq? meerdere dimensies kunnen visualiseren? meer geheugen? die zullen we allemaal kunnen inbouwen in die robot) Om in ons heelal je te kunnen voortplanten met enige zekerheid moet je gewoon "snel" (hangt er vanaf hoe snel je zelf beweegt) kunnen redeneren in 3d en op een of andere manier (ultrasone golven, ogen, ...) je omgeving kunnen visualiseren en wat creatief zijn en kennis overerven. Meer is er niet (volgens mij) en we kunnen er al een heeeel eind mee verder geraken.

Ieder mens is (aangeboren) gespecialiseerd in iets (de ene is supercreatief (newton, einstein, ...), de andere heeft een hoog iq, de andere kan zich heel goed ruimtelijke voorwerpen inbeelden (schilders), de ander is zeer goed in het doorgronden van mensen .....)
Als al die mensen hun ideeën en hoe ze erop komen (denkwijze) en kennis zouden doorgeven aan de programmeurs dan zouden we op den duur aan een robot komen die gewoon het hele NASA team kan vervangen bij wijze van spreken. (en ie kan in meerdere dimensies denken)

Om de robot echt "slim" te maken komt het erop neer om te kijken naar de methode ook hoe andere geniën op hun lumineuze ideën gekomen zijn. (wat waren de stappen?) om zoveel mogelijk brute-force berekeningen te vermijden.

Ik zou dolgraag aan de slag gaan om zo'n slimme robot te maken maar daar heb je een héél team voor nodig oa een leraar (die hem de kleuterdingen leert (of uitlegt aan een programmeur wat je allemaal moet kennen om in de wereld te kunnen stappen) en de lagere school en het middelbaar en dan het hoger onderwijs, allemaal voortbouwend op elkaar, allemaal classes en subclasses (in programmeertermen))

De eenvoudigste manier zou misschien zijn door te beginnen met wat een baby kan en dan zo verder bouwen (eerst taal leren en dat er op den duur minder en minder door programmeurs moet ingevoerd worden maar in plaats daarvan ze op de schoolbanken plaatsen achterin de klas en op wikipedia laten rondspeuren (en op neoweb ;)))

edit: sorry Denton kheb een stukje van de uitkomst van je creativiteit gekopiëerd ;)
edit2: voorwaarde is ook dat de processorkracht en geheugen en werkgeheugen groot genoeg is.
Wie weet werkt het ooit eerst op een supercomputer ter grote van een fabriek en kan ie zelf technieken ontwikkelen om zuinigere en kleinere processors en geheugen te maken
« Last Edit: September 01, 2006, 05:03:15 PM by BeNe »

Offline matti

  • ****
  • 278
  • +13/-2
  • Gender: Male
  • Neoweb:Innovatie, Technologie, Duurzaamheid & Milieu
Re: Hoe maak & programmeer je een robot met hoge AI?
« Reply #5 on: May 08, 2008, 07:32:49 PM »
Het grootste probleem met AI dezer dagen is dat ten eerste dat de capaciteit van de huidige computers redelijk beperkt is.
Het gros van de problemen beperkt zich echter dat een computer geen linken kan leggen.
Wat zoveel wel zeggen dat wij een hond met een stoel kunnen combineren maar dat computers dit vermogen missen.
AI wil ook dat computers kunnen logisch denken wat op zich niet echt een probleem is maar vooral op vlak van creativiteit en adaptief vermogen dat ze hopeloos tekort schieten.