Neoweb.nl

Nederlandstalig boek over robots en RoboCup Junior België

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bram VDB

  • *
  • 43
  • +15/-0
  • Neoweb is Hét Technologie Forum!
Nederlandstalig boek over robots en RoboCup Junior België
« on: September 23, 2008, 02:32:40 PM »
Robotwedstrijd RoboCup Junior vanaf nu ook in België!

RoboCup Junior is een robotwedstrijd voor het basis- en voortgezet onderwijs. Gestart als een initiatief vanuit Australië wordt het nu in meer dan 27 landen over de gehele wereld gespeeld. Vanaf nu ook in België!!! We organiseren twee disciplines: dansen en redden voor kinderen tussen 8 en 14 jaar. Later organiseren we ook de discipline Voetbal. Doel is jongeren warm te maken voor wetenschap en techniek.

Voor een breed publiek heb ik het robotboek “Robots Binnenstebuiten” geschreven, vanaf 10 jaar. Op begrijpelijke wijze wordt de werking van de robot uitgelegd en komen de verschillende toepassingen van robots aan bod.

Op donderdag 25 sept zal in Karrewiet (Ketnet) de robot ASIMO de robotwedstrijd voorstellen. Die dag verschijnt er eveneens het nieuwe EOS magazine met een voorpublicatie van het hoofdstuk “Robots ontwikkeld in Vlaanderen en Nederland”. Op 11 nov geef ik om 14:00 een presentatie op de boekenbeurs in Antwerpen (groene zaal, boekenverdieping).

In april 2009 zal in het wetenschapsmuseum Technopolis de finale doorgaan. We gaan trachten er een groot robot-event van te maken met heel wat demonstraties van robots (dus ook buiten de RoboCup Jr competitie). Dit event zal gepresenteerd worden door een Ketnet presentator en te zien zijn op oa Ketnet.

Meer info robotboek (Abimo Uitgeverij, 15,95€, full color 140p): http://www.robocupjunior.be/robotboek/
Meer info robotwedstrijd: http://www.robocupjunior.be/


« Last Edit: September 23, 2008, 02:35:54 PM by Bram VDB »

Offline Robert

  • *****
  • 3.157
  • +269/-11
  • Gender: Male
  • Neoweb.nl: Als het nieuw is, zie je het op neoweb
Re: Nederlandstalig boek over robots en RoboCup Junior België
« Reply #1 on: September 23, 2008, 09:19:55 PM »
Goed initiatief.. bestaat dit ook al in Nederland? (robocup junior?)

Offline Bram VDB

  • *
  • 43
  • +15/-0
  • Neoweb is Hét Technologie Forum!
Re: Nederlandstalig boek over robots en RoboCup Junior België
« Reply #2 on: September 24, 2008, 11:35:37 AM »
Ja, en trouwens al enkele jaren, neem maar kijkje op www.robocupjunior.nl.

Offline Bram VDB

  • *
  • 43
  • +15/-0
  • Neoweb is Hét Technologie Forum!
Re: Nederlandstalig boek over robots en RoboCup Junior België
« Reply #3 on: October 20, 2008, 02:39:13 PM »
Promovideo voor robotboek getoond tijdens wetenschapsfeest 2008:

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=2Blo466qoWI[/youtube]