Neoweb.nl

Robothand van koffie en ballonnen gebouwd

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Digihans

  • *****
  • 1.792
  • +86/-8
  • Gender: Male
  • E=MC2
Robothand van koffie en ballonnen gebouwd
« on: October 29, 2010, 02:03:54 PM »
Robothand van gemalen koffie en ballonnen gebouwd
Onderzoekers van de Cornell-universiteit hebben een bijzonder eenvoudige grijphand voor robots ontwikkeld. De 'hand' is in staat om zijn vorm aan allerhande objecten aan te passen. De belangrijkste component van de hand is koffie.

Vaak worden grijpers met complexe mechanismes voor robots ontwikkeld, waarbij een ontwerp dat op de menselijke hand is gebaseerd de heilige graal vormt. Ook eenvoudigere ontwerpen, bijvoorbeeld met grijpers, zijn nog altijd redelijk complex en moeten op hun toepassing worden aangepast. Een groep onderzoekers van de Amerikaanse Cornell-universiteit heeft, in samenwerking met de universiteit van Chicago en het bedrijf iRobot, een ontwerp gepresenteerd dat bijna kinderlijk eenvoudig is en toch universeel zou zijn.

De grijper bestaat uit weinig meer dan een stevige, met gemalen koffie gevulde ballon. Met behulp van een robotarm wordt de grijper op het vast te pakken object geplaatst. De gemalen koffie vormt zich naar het object, waarna de ballon vacuüm wordt getrokken. De koffie in de ballon wordt hard, net als een pak filterkoffie, en houdt zo het object vast. Wanneer het vacuüm wordt opgeheven, wordt het object weer losgelaten.

De onderzoekers wisten met hun grijper zeer diverse objecten vast te pakken, van munten tot ongekookte eieren. Volgens een van de onderzoekers, Hod Lipson, zou de grijper op zeer korte termijn op de markt kunnen verschijnen.

bron: Tweakers.net

Zie ook:
http://www.news.cornell.edu/stories/Oct10/UniversalGripper.html

Offline Digihans

  • *****
  • 1.792
  • +86/-8
  • Gender: Male
  • E=MC2
Re:Robothand van koffie en ballonnen gebouwd
« Reply #1 on: October 29, 2010, 02:09:54 PM »
Hier nog een paar duidelijke filmpjes van de robothand / gripper en wat deze robothand allemaal kan vastpakken, zoals verse eieren, muntjes, lampjes etc.: