Ruimte-onderzoek begon eigenlijk al duizenden jaren geleden.
Denk aan Stone-henge, de Kelten, Pyramides etc.
Een tijdlang heeft het onderzoek stilgelegen, omdat de kerk nieuwe theorien verbood.
De aarde was het middelpunt van het universum en daarmee BASTA!
Pas toen Huygens en andere briljante wetenschappers met empirische feiten kwamen en daarmee een nieuw wetenschappelijk fundament creeerden, kon ruimte-onderzoek echt van start gaan.
Met de telescopen kon men verder kijken en de hemellichamen en hun omloopbanen beter volgen. Nieuwe planeten werden ontdekt, en ook werden manen rondom andere planeten ontdekt. Het bleek dus dat de Aarde met haar maan eigenlijk niet echt iets bijzonders was. (afgezien van de ideale omstandigheden voor leven hier op aarde)
De ruimtevaart is eigenlijk echt van start gegaan door toedoen van de koude oorlog tussen Rusland en Amerika. Ook Kennedy heeft een enorme impuls gegeven aan de ruimtevaart.
De afgelopen decennia zie je inderdaad steeds meer ontdekkingen en technologische ontwikkelingen in de Ruimtevaart.
Het robotje op Mars is een hele prestatie, maar een is eigenlijk niet meer dan een bestuurbaar autootje met een hoop dure apparaten erop, in een stuiterende luchtbal laten vallen op de planeet Mars, en daarna hopen dat het apparaat nog werkt. (De ESA versie heeft het niet gehaald)
Er worden al decennia lang sondes en andere objecten de ruimte ingeschoten. Op zich dus niets nieuws meer.
Ik vindt een echte doorbraak de X-Prize. En het resultaat ervan. Ik denk dat niet veel mensen het beseffen, maar de vluchten van SpaceShipOne op 29 september en 4 oktober 2004 zijn echt het begin van de particuliere ruimtevaart! (100 km hoog)
De opvolger van de XPrize is het Amerikaanse "America’s Space Prize" waar je 50 miljoen dollar mee kan winnen. Je moet dan wel 2 rondjes rond de aarde draaien op 400km hoogte. En binnen 60 dagen moet je dit grapje nog een keer kunnen herhalen.
Je ziet nu zelfs bedrijven en personen die geld investeren in commerciele ruimtevaart, zoals Richard Branson.
Ik denk dus wel dat deze jaren de geschiedenis boeken in zullen gaan als het begin van de particuliere ruimtevaart.
Daarnaast is het ISS natuurlijk ook een grote stap voorwaarts. Door het bundelen van krachten van verschillende naties, krijg je veel meer gedaan.