Neoweb.nl

Neoweb wetenschapsforum. Duurzame technologie en innovatieve wetenschappelijke onderwerpen. => Ruimtevaart en Sterrenkunde in al haar facetten. Van sateliet tot sterrenstelsel => Topic started by: Vredenburg on March 16, 2007, 09:43:32 AM

Title: Ook Mars heeft ijskap op Zuidpool
Post by: Vredenburg on March 16, 2007, 09:43:32 AM
Ook Mars heeft ijskap op Zuidpool

bron:nu.nl

WASHINGTON - Mars heeft evenals de aarde een ijskap op zijn Zuidpool. Het gaat om circa 1,6 miljoen kubieke kilometer ijs van vrijwel zuiver water. Als de ijskap zou smelten, zou het water op de hele planeet elf meter hoog staan.

Dit blijkt uit metingen van Duitse wetenschappers met behulp van de Europese ruimtesonde Mars Express, aldus vakblad Science donderdag. De hoeveelheid ijs op de Zuidpool van Mars is twee derde van het ijs op Groenland. 
 
Eind vorig jaar was al gepubliceerd over een ijskap op de Noordpool van Mars. Andere onderzoeken wijzen erop dat Mars vroeger deels met water was bedekt. Sommige wetenschappers denken dat daarin mogelijk eenvoudige vormen van leven voorkwamen.
Title: Re: Ook Mars heeft ijskap op Zuidpool
Post by: Peter on March 28, 2007, 08:10:40 AM
sublimeert die ijskap niet? En 1,6 miljoen kubieke kilometer ijs? kun je daarmee de hele planeet bedekken met een laag van 11 meter water? of hoe moet ik dat zien?