Neoweb.nl

Geur Televisie & geur radio

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jonathan

  • *
  • 1
  • +2/-0
  • Dit forum is het helemaal !
Geur Televisie & geur radio
« on: January 06, 2004, 10:13:34 AM »
geurtv moet televisie kijken nog realistischer maken.
Een gangsterfilm, waar de geur van een achteraf steegje je tegemoet komt lijkt mij bijzonder indrukwekkend.

Wie weet hier meer bruikbare informatie over?


harry

Re:Geur Televisie & geur radio
« Reply #1 on: January 08, 2004, 02:47:19 PM »
Volgens mij piep jij wel anders als deze geur-tv van jou er zou zijn! (rottende lijken bijvoorbeeld)

Offline Digihans

  • *****
  • 1.792
  • +86/-8
  • Gender: Male
  • E=MC2
Re:Geur Televisie & geur radio
« Reply #2 on: February 19, 2004, 11:08:04 PM »
Brits bedrijf ontwikkelt apparaat voor geparfumeerde e-mails (geurenmenger)
bron: bbc & tweakers.net

De Britse internetprovider Telewest Broadband is een nieuw concept aan het onderzoeken: e-mails met een geurtje. Dat lijkt onmogelijk, maar het bedrijf heeft een apparaat ontwikkeld dat een zestigtal verschillende geuren kan weergeven. Door middel van een speciale code in een e-mail kan het apparaat dan een specifieke geur verspreiden. Volgens het bedrijf wordt er op deze manier een extra vleugje realisme aan het internet toegevoegd. Naast het klassieke voorbeeld van een e-mail aan je geliefde, die met deze ontwikkeling van een sensuele geur kan vergezeld worden, noemt Telewest ook de commerciële mogelijkheden: supermarkten zouden de geur van vers brood kunnen toevoegen aan een adverterende e-mail, of reisorganisaties zouden de geur van zonovergoten stranden kunnen toevoegen.

De technologie om de geur effectief te verspreiden werd bedacht door een ander bedrijf, namelijk Trisenx. Bij Telewest heeft men die technologie verder uitgebouwd en een apparaatje ontwikkeld dat de geur verspreidt. Het werkt met een soort cartidge, die twintig basisgeuren bevat. Door deze te mengen zouden er zo'n zestig verschillende geuren geproduceerd kunnen worden, op aangeven van de code in een 'geparfumeerde' e-mail. Wie het internet via een nieuw zintuig wil beleven zal echter wel redelijk diep in de buidel moeten stasten: het apparaatje zal zo'n 250 Britse pond gaan kosten, wat omgerekend neerkomt op 372 euro.

(meer informatie op bbc-news: http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/3502821.stm )
« Last Edit: February 19, 2004, 11:10:20 PM by Digihans »

Offline Denton

  • *****
  • 444
  • +86/-9
  • Gender: Male
  • Who is talking about progress is a slow proces?
Re:Geur Televisie & geur radio
« Reply #3 on: February 22, 2004, 07:40:22 PM »
Leuk, heb je in eens een poep-geur in je kamer hangen:
als 1 april grapje
Beetje jammer trouwens dat het zo'n groot log ding is.

Offline Benontherock

  • *****
  • 436
  • +135/-52
  • Gender: Male
  • Hij is fijn!
Re:Geur Televisie & geur radio
« Reply #4 on: April 17, 2004, 08:07:27 PM »
Ik denk niet dat iedereen er van gediend is als er telkens als ze de tv aanschakelen er een geur verspreidt wordt en vooral niet als er reclames zijn. dan heb je alle 60 geuren in je huis dien in je kleren/meubels enz gaan zitten plus je cartridge is ook lekker gauw leeg.

Nee ik denk dat ze het eerst veel verder moeten uitwerken wil dit lukken en populair worden.

Op zich wel een stoer idee. :D
Denk positief, denk creatief, denk realistisch, kortom denk goed ;)

gast

Re: Geur Televisie & geur radio
« Reply #5 on: July 25, 2004, 10:22:25 PM »
ik denk dat dit vrij goed te gebruiken zou zijn in de 3D-films.

Offline Digihans

  • *****
  • 1.792
  • +86/-8
  • Gender: Male
  • E=MC2
Re:Geur Televisie & geur radio
« Reply #6 on: April 29, 2009, 04:47:39 PM »
Tegenwoordig wil men ook games uitrusten met geuren.
Zie: http://www.neoweb.nl/forum2/index.php/topic,4880.0.html

Offline moodyalex

  • *
  • 1
  • +0/-0
Re:Geur Televisie & geur radio
« Reply #7 on: August 09, 2010, 01:18:47 PM »
Afgezien van tv en computergames wordt 'geurtechnologie' ook al
commercieel toegepast. Hier is een goed voorbeeld van deze:
http://www.moodmedia.nl/oplossingen/item:scent

Ikzelf ben erg benieuwd naar de werking van geurmarketing. Het visuele
en auditieve systeem zijn erg cerebraal en dienen volgens mij meer
als een intellectuele prikkel. Ons olfactory systeem is veel eerder
geevolueerd dan de andere systemen en heeft een meer viscerale
respons tot gevolg. Ikzelf denk dat je met de juiste geur (of hormonen
in die geur) mensen veel sterker kunt beinvloeden om producten te kopen
dan met geluid en video. Het is tegelijkertijd ook veel moeilijker te controlleren.

Andere meningen?




Offline loadrunner

  • *****
  • 152
  • +23/-0
  • Gender: Male
Re:Geur Televisie & geur radio
« Reply #8 on: August 10, 2010, 08:50:33 PM »
het is zelfs redelijk goedkoop te realiseren, maar dan moet er met een film een apart signaal worden meegezonden. ik schat de kosten op 100 euro (exclusief de geurstoffen dan, die moet je bijvullen als bij een printer)


je hebt 6 geconcentreerde geurstoffen nodig(gebruikt in voedingindustrie), waarmee je honderden geuren kan maken.

een apart kastje, die je net als de subwoofer ergens neerzet. met 6 verstuifertjes er in, net als die parfumverspreiders. een ventilator erachter. het signaal kan je meesturen als een ondertitel in een andere taal, een rij enen en nullen, die het kastje herkent en omzet in geuren.

Dat programma is in q-basic te schrijven, en past op een computerchip met programma zoals die van de Furby.


Je kan dan natuurlijk net als leeftijdrestrictie, sommige geuren uitschakelen.

Je kan bedenken hoe kookprogrammas er uit gaan zien, als je kip ruikt als er kip word gebakken,
of je ruikt benzine als ze bij een fabriek aan het filmen zijn. je ruikt koffie en bier als ze een café inlopen.

Misschien wel een goed idee voor bioscopen.
Als alles gemakkelijk gaat, hebben we niets te doen.

Re:Geur Televisie & geur radio
« Reply #9 on: October 22, 2010, 10:07:57 AM »
Doordachte marketingoplossingen voor de retailsector

Kleinhandelaars investeren vaak een groot gedeelte van hun marketingbudget in traditionele massamedia. Het is echter van cruciaal belang dat instore promotion het voor de consument gecreëerde merk ondersteunt. Door een specifieke multizintuiglijke ervaring te creëren voor hun doelgroep (geluid, beeld en geur), kunnen retailers de concurrentie een stap voor blijven, een meer diepgaande relatie creëren met de klant en zo hun verkoopcijfers verbeteren.

Mood Media is uitgegroeid tot een toonaangevende internationale specialist in zintuiglijke marketing en werkt samen met multinationale merken zoals Mango, Nike en Volkswagen. De onderneming boekt succes door muzikale profielen, huisstijlen en geuren te creëren die inspelen op de specifieke behoeften van de klant. Het is geen geheim dat een tevreden consument meer tijd en geld zal spenderen in een vestiging, maar Mood Media heeft ook geïnvesteerd in wetenschappelijk onderzoek dat het effect van de zintuiglijke winkelervaring aantoont.

"Uit een gemeenschappelijke studie met Vision One Research blijkt dat muziek een krachtig medium is en een substantiële impact kan hebben op de winkelervaring wanneer dit middel op een correcte manier wordt toegepast," aldus Tibor Kivari, algemeen directeur VK van Mood Media. Deze bevinding wordt bevestigd in een artikel van Routledge uit 2007*, waarin staat dat 'de muziekselectie gebaseerd moet zijn op systematisch klantenonderzoek om een optimale zintuiglijke ervaring te kunnen bieden, en niet op de persoonlijke smaak van het personeel'. Dit geeft aan dat de doeltreffendheid van achtergrondmuziek gepaard moet gaan met correct gevoerd onderzoek naar consumentenprofielen en sterke banden met het merk in kwestie om er maximaal voordeel bij te behalen.

Het mag duidelijk zijn dat de juiste muziek de stemming van de klant kan verbeteren en een optimale verkoopsfeer kan creëren. De ervaring kan echter worden verruimd door gebruik te maken van audioboodschappen of in-storeradio. Audioboodschappen kunnen klanten naar bepaalde producten leiden of de retailer een stem geven om de klanten te verleiden, te boeien en met hen te communiceren. In combinatie met visueel entertainment zoals digital signage of in-store-tv-netwerken zorgt dit ervoor dat de klant langer in de winkel blijft, wat leidt tot een hogere verkoop.

Geur marketing is een andere manier om de winkelervaring van de klant te verbeteren en roept bij de consument op een subtiele manier positieve (of negatieve) herinneringen op, die vervolgens gekoppeld worden aan het merk. Dit type zintuiglijke marketing heeft een gunstige invloed doordat het systeem zowel ongewenste geuren neutraliseert als de positieve merkbeleving versterkt.

Als handelaars in-storemarketing willen gebruiken om binnen hun segment waarde en klantentrouw te creëren en te behouden, dient dit te gebeuren op een manier die optimaal aansluit bij de beoogde doelgroep. Door samen te werken met een specialist als Mood Media kan de perfecte combinatie gecreëerd worden van promotie, informatie en entertainment via de verschillende zintuiglijke media. Dit garandeert een sterkere band met de klant, een langere aanwezigheid in de winkel en bijgevolg een hoger verkoopcijfer.

*The Effects of Background Music on Consumer Responsiveness in a High-End Supermarket (de effecten van achtergrondmuziek op de respons van de klant in een supermarkt van hogere klasse). Routledge 2007

Offline jim1

  • *
  • 3
  • +0/-0
Re:Geur Televisie & geur radio
« Reply #10 on: November 01, 2010, 11:11:10 PM »
het is zeker mogelijk om verschillende soorten geuren te maken zoals een printer verschillende soorten kleuren en tinten maakt. Maar het zou zeer duur zijn en ongezond.
Ik zou toch geen geuren willen hebben van een wc of riool.

Re:Geur Televisie & geur radio
« Reply #11 on: December 16, 2011, 09:43:50 PM »
Doordachte marketingoplossingen voor de retailsector

Kleinhandelaars investeren vaak een groot gedeelte van hun marketingbudget in traditionele massamedia. Het is echter van cruciaal belang dat instore promotion het voor de consument gecreëerde merk ondersteunt. Door een specifieke multizintuiglijke ervaring te creëren voor hun doelgroep (geluid, beeld en geur), kunnen retailers de concurrentie een stap voor blijven, een meer diepgaande relatie creëren met de klant en zo hun verkoopcijfers verbeteren.

Mood Media is uitgegroeid tot een toonaangevende internationale specialist in zintuiglijke marketing en werkt samen met multinationale merken zoals Mango, Nike en Volkswagen. De onderneming boekt succes door muzikale profielen, huisstijlen en geuren te creëren die inspelen op de specifieke behoeften van de klant. Het is geen geheim dat een tevreden consument meer tijd en geld zal spenderen in een vestiging, maar Mood Media heeft ook geïnvesteerd in wetenschappelijk onderzoek dat het effect van de zintuiglijke winkelervaring aantoont.

"Uit een gemeenschappelijke studie met Vision One Research blijkt dat muziek een krachtig medium is en een substantiële impact kan hebben op de winkelervaring wanneer dit middel op een correcte manier wordt toegepast," aldus Tibor Kivari, algemeen directeur VK van Mood Media. Deze bevinding wordt bevestigd in een artikel van Routledge uit 2007*, waarin staat dat 'de muziekselectie gebaseerd moet zijn op systematisch klantenonderzoek om een optimale zintuiglijke ervaring te kunnen bieden, en niet op de persoonlijke smaak van het personeel'. Dit geeft aan dat de doeltreffendheid van achtergrondmuziek gepaard moet gaan met correct gevoerd onderzoek naar consumentenprofielen en sterke banden met het merk in kwestie om er maximaal voordeel bij te behalen.

Het mag duidelijk zijn dat de juiste muziek de stemming van de klant kan verbeteren en een optimale verkoopsfeer kan creëren. De ervaring kan echter worden verruimd door gebruik te maken van audioboodschappen of in-storeradio. Audioboodschappen kunnen klanten naar bepaalde producten leiden of de retailer een stem geven om de klanten te verleiden, te boeien en met hen te communiceren. In combinatie met visueel entertainment zoals digital signage of in-store-tv-netwerken zorgt dit ervoor dat de klant langer in de winkel blijft, wat leidt tot een hogere verkoop.

Geur marketing is een andere manier om de winkelervaring van de klant te verbeteren en roept bij de consument op een subtiele manier positieve (of negatieve) herinneringen op, die vervolgens gekoppeld worden aan het merk. Dit type zintuiglijke marketing heeft een gunstige invloed doordat het systeem zowel ongewenste geuren neutraliseert als de positieve merkbeleving versterkt.

Als handelaars in-storemarketing willen gebruiken om binnen hun segment waarde en klantentrouw te creëren en te behouden, dient dit te gebeuren op een manier die optimaal aansluit bij de beoogde doelgroep. Door samen te werken met een specialist als Mood Media kan de perfecte combinatie gecreëerd worden van promotie, informatie en entertainment via de verschillende zintuiglijke media. Dit garandeert een sterkere band met de klant, een langere aanwezigheid in de winkel en bijgevolg een hoger verkoopcijfer.

*The Effects of Background Music on Consumer Responsiveness in a High-End Supermarket (de effecten van achtergrondmuziek op de respons van de klant in een supermarkt van hogere klasse). Routledge 2007

tsjonge jonge, dat is wel een erg lang verhaal om te zeggen dat geur marketing ook daadwerkelijk effectief en doeltreffend is vriend...