Slimme tl-buis gaat ook vieze lucht te lijf ALMELO - Het Nederlandse bedrijf Lightfresh komt met een tl-buis op de markt die niet alleen licht geeft, maar ook de lucht reinigt volgens het ionisatieproces: Het positief laden van (zuurstof) atomen, meldde het bedrijf woensdag.
"Vorig jaar introduceerden we de spaarlamp met ingebouwde ionisator en dat is een doorslaand succes", aldus Mark Lette van Lightfresh. Hij meent dat de tl-balk geschikt is voor het aanpakken van het sickbuildingsyndroom.
"Er zijn talloze gebouwen en werkplaatsen waar een bedompte, vieze lucht hangt veroorzaakt door rook, pollen, stof, vezels en roet. Dat kan allerlei klachten veroorzaken zoals lusteloosheid, nervositeit en verlies van concentratievermogen", aldus Lette.
De tl-buis zal volgens hem daarom voor mensen met aandoeningen aan de luchtwegen of last van allergieën op meerdere punten verlichting brengen.
bron: ANP & nu.nllinks:http://www.lightfresh.nl/