Neoweb.nl

Neoweb wetenschapsforum. Duurzame technologie en innovatieve wetenschappelijke onderwerpen. => biotechnologie, genetische manipulatie, medische biologie, biochemie, pharmacy, homeopathie => Voedingstechnologie, voedselleer, voedingskunde, lichamelijke verslavingen => Topic started by: Robert on July 21, 2007, 11:13:18 AM

Title: Vitamine C voorkomt verkoudheid niet
Post by: Robert on July 21, 2007, 11:13:18 AM
Vitamine C voorkomt verkoudheid niet
 
Extra vitamine C slikken maakt de kans op een stevige verkoudheid niet kleiner. Dat zeggen Australische en Finse wetenschappers. Alleen mensen die extreme inspanningen leveren zouden baat hebben bij een extra dosis van de vitamine.
De onderzoekers bestudeerden een dertigtal studies voordat ze tot de conclusie kwamen dat de beschermende werking van vitamine C tegen een verkoudheid op een fabeltje berust. Alleen mensen als marathonlopers en militairen profiteren van extra inname. Ze verminderen het risico op een verkoudheid met 50 procent als ze supplementen slikken.
Voor de rest van de bevolking geldt echter dat het preventieve effect van extra vitamine C verwaarloosbaar klein is. Die conclusie mag opmerkelijk genoemd worden, aangezien Nobelprijswinnaar Linus Pauling begin jaren zeventig nog probeerde de hele wereldbevolking aan 1000 milligram vitamince C per dag te krijgen, om zo de kans op verkoudheid te verminderen.

bron: gezondheidsnet.nl & nu.nl