Wil je de aardgas omvormen naar waterstof?
Of kun je ook een gasfles gebruiken vol met waterstof (van een bedrijf zoals Hoekloos ofzo)
En moet de waterstof nog onder een bepaalde druk het systeem in worden geholpen?
Met de gasfles heb je dan een voordeel, want die staat al onder druk (enkele tientallen bar). Anders moet je ook nog een compressor hebben, die het waterstof samenperst. En omdat waterstof een inimini duo-atoom is, heb je veel kans op 'lekken'
Een andere manier is om met water en electriciteit te werken. Je kan water electrolyseren zodat er waterstof (en zuurstof) ontstaat. Gebruik dan voor de duurzaamheid wel koolstof electroden (of platina als je dat kan betalen). Maar in principe is electrolyseren niet echt handig, want je stopt er dan meer electriciteit in, dan je uiteindelijk opwekt.
Als je aardgas wilt omvormen, moet je gebruik maken van :thermochemische reformtechnieken.
Momenteel wordt het grootste deel van de waterstof geproduceerd uit fossiele brandstoffen aan de hand van thermochemische reformtechnieken. Reforming is een chemisch proces waarbij H-houdende brandstoffen in aanwezigheid van stoom en/of zuurstof worden omgezet in een H2-rijk gasmengsel. De belangrijkste thermochemische reformtechniek is stoomreforming van aardgas. De efficiƫntie van stoomreforming bedraagt 70-80%.